Atrakcje turystyczne w Pobierowie
PLAŻA W POBIEROWIE – Do największych atrakcji jednej z najbardziej znanych i najładniejszych miejscowości polskiego wybrzeża – jaką jest oczywiście Pobierowo – można zaliczyć z pewnością piękną, czystą i chronioną w sezonie plażę. Na plaży w Pobierowie, co roku, odbywa się cykliczna impreza pod nazwą Akademia Słońca.
W sezonie letnim w Pobierowie funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Rozciąga się ono na około 400 metrach plaży, od zejścia przy ulicy Jana z Kolna w kierunku zachodnim do zejścia przy ulicy Mickiewiczach. Stanowiska ratownicze rozstawione są co 100 metrów. Każda budka obsługiwana jest przez trzyosobową obsadę „Ratownictwa Wodnego Romulus”. Ratownicy mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt ratunkowy. Codzienny dyżur ratowników rozpoczyna się o 10.00 i trwa do 18.00.
BAŁTYCKI KRZYŻ NADZIEI – Odsłonięcie krzyża miało miejsce w 2007 roku. Konstrukcja ma 19 metrów wysokości, a więc jest o półtora metra wyższa od tatrzańskiego pierwowzoru. Krzyż jest też cięższy o blisko 2 tony (waży bowiem 4,5 tony).
Na placu obok krzyża, znajduje się także replika okrętu, tzw. Statek EXPO. Wykonano go na wystawę EXPO 2000, jako element ekspozycji województwa Zachodniopomorskiego.
Zimą, pod krzyżem urządza się także oświetloną szopkę bożonarodzeniową, stanowiącą chętnie odwiedzany punkt podczas rodzinnych spacerów.
Od 2009 roku, spod Bałtyckiego Krzyża Nadziei wyrusza motocyklowa pielgrzymka do Zakopanego, czyli “Od krzyża do krzyża”. Inicjatywa ta rokrocznie przyciąga kilkudziesięciu miłośników żelaznych maszyn, którzy zanim dotrą do Zakopanego, odwiedzają także m.in. Licheń, czy Jasną Górę.
MAGICZNY DOMEK – Jeśli masz ochotę oderwać się od codzienności lub marzy Ci się wyjazd w magiczne miejsce, serdecznie zapraszamy do Magicznego Domku w Pobierowie. Zapraszamy na niezwykłą przygodę do magicznego domku w Pobierowie, który „stanął na głowie”. Wszystko jest odwrócone i sprawia niesamowite wrażenie. Zwykłe przedmioty nabierają całkowicie nowego charakteru. Błędnik wariuje, zmienia się poczucie równowagi, a grawitacja nie istnieje breitling zegarków repliki. Spacer po suficie to nie lada wyzwanie dla zmysłów. Będziesz na tyle odważny aby sprawdzić to samemu?
OCEANARIUM W POBIEROWIE – to wspaniała atrakcja szczególnie dla małych dzieci. W olbrzymich akwariach zobaczyć możemy morskie ryby i ssaki z całego świata…
Wejście do wnętrza Oceanarium to fascynująca wyprawa w głąb mórz. Oceanarium składa się z kilku wystaw tematycznych. Największe wrażenie szczególnie na dzieciach robi wystawa Giganci oceanów, w której zobaczymy pływającego olbrzymich rozmiarów młodego rekina.
W oceanarium jest 20 wielkich zbiorników z niezwykle kolorową zawartością.
Aranżacje zbiorników są imponujące, szczególnie ich mieszkańcy:mureny, węgorze, pirnie, zebrosomy żołte, pielęgnica pawiooka, pyszczaki i pilęgnice papuzie, błazenka, czarno-biała panienka, skrzydlica pstra i wiele, wiele innych.
Oceanarium w Pobierowie czynne jest od 15 czerwca do 15 września.
PARK LINOWY – W Pobierowie, przy głównej ulicy miejscowości (Grunwaldzkiej), na zalesionej działce nad brzegiem Bałtyku, znajduje się Park Linowy „Polskie Morze”, wyposażony w masę przeszkód o różnych poziomach trudności, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych.
Do dyspozycji gości Parku, udostępnionych jest tu łącznie 58 przeszkód i 64 platformy. Jedno przejście zajmuje około 10-15 min (trasa dziecięca, łatwa) lub około 45-50 min (trasa zaawansowana).
Wspinaczka rozpoczyna się zapoznaniem z regulaminem, krótkim szkoleniem sprzętowym i pokonaniem krótkiej trasy szkoleniowej, gdzie pod czujnym okiem profesjonalnych i pomocnych instruktorów nauczyć się można sposobów na pokonywanie przeszkód. Po tym szkoleniu można przejść na właściwe trasy.
TRZĘSACZ – znajduje się w zachodniej części wybrzeża woj. zachodniopomorskiego, w środkowej części gminy Rewal. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Na wschód od Trzęsacza przechodzi południk 15°00′ długości geograficznej wschodniej, wyznaczający czas środkowoeuropejski.
Kąpielisko morskie Trzęsacza położone jest na typowym brzegu klifowym.
W Trzęsaczu znajdują się ruiny gotyckiego kościoła wybudowanego pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości prawie 2 km od morza. Kościół na początku należał do katolików, lecz po reformacji został kościołem ewangelickim do końca swych dni. Procesy abrazyjne spowodowały, że brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli. Ostatnie nabożeństwo odprawiono w kościele 2 marca 1874 roku. Wyposażenie świątyni przewieziono do katedry w Kamieniu Pomorskim, a część zabytkowego tryptyku można obejrzeć w rewalskim kościele. W 1901 roku zawaliła się pierwsza jego część. Dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany. W latach 2001–2002 przeprowadzono intensywne prace nad zabezpieczeniem ruin przed sztormami. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie.